KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13016444
*
nr 1301 6444
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 16:59:47
1
Vinnande bud
20/1 18:40:02
2
150 kr
20/1 18:40:02
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Plantin
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Läs mer om Ã…ke Plantin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växt åke plantin
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
*
Ã…ke Plantin
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ã…ke Plantin
nr 1301 6444
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, växt. Olja på pannå, 53x44 cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 16:59:47 | 1 | Vinnande bud |
20/1 18:40:02 | 2 | 150 kr |
20/1 18:40:02 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ã…ke Plantin
Ã…ke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i VästerÃ¥s, död 1987.Läs mer om Ã…ke Plantin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växt åke plantin
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19